Akvarelės liejimas

Akvarelė

Akvarelė (iš lot. aqua, it. acqua – vanduo)  –  tapybos technika, kai liejama vandenyje ištirpintais, skaidriais dažais. Tai vandeniniai dažai, gaminami iš smulkiai sutrintų augalinės, gyvulinės kilmės arba cheminių pigmentų ir vandenyje tirpaus rašiklio (dažniausiai gumiarabiko) su kai kuriomis priemaišomis (medumi, glicerinu ir koncervuojančiomis medžiagomis, dažniausiai fenolu).

Yra skiriamos dvi pagrindinės akvarelės atlikimo technikos – sausa akvarelė, kai spalvos maišomos tapant įvairių spalvų sluoksniais, o popieriui tarp tepimų leidžiama išdžiūti, bei šlapia akvarelė, kai spalvos liejamos ir maišomos ant specialaus (grubiai rauplėto) akvarelinio popieriaus. Pastarąjai gana artimos japonų ir kinų akvarelės bei tušo technikos.

Akvarelė, ypač šlapios akvarelės technikos, yra laikoma ypač didelio (galbūt – didžiausio) meistriškumo reikalaujančia tapybos rūšimi: spalvų maišymasis, jų skverbimasis į popierių, tarpusavio užsiklojimas, tirpimas yra labai sunkiai prognozuojami, tuo pat metu, paveikslą tenka tapyti greitai, džiūnant dažams, lieka nepašalinami potėpiai, todėl akvarelei įvaldyti prireikia daugelio metų praktikos.

Akvarelės liejimas – išties puiki technika norintiems pajausti kūrybos proceso malonumą bei pasidžiaugti rezultatais. Tai tarsi meditacija kiekvienam pavargusiam nuo pilkos kasdienybės bei sunkių dienos darbų.

Kūrybos studija “Artroom” kviečia visus norinčius į akvarelės liejimo pamokas. Užsiėmimų metu susipažinsite su akvarele, o praktinių užsiėmimų dėka išmoksite lieti akvarelę savarankiskai. Kursas pradedantiesiems prasideda kovo 1. d. Paskubėkite užsiregistruoti, vietų skaičius ribotas.


Padovanokite kūrybos džiaugsmą sau ir savo artimiesiems, įsigydami kūrybos studijos “
Artroomdovanų kuponą.

 

Akvarelės liejimo kurso temos

Čia rasite visas temas, kurių bus mokoma piešimo ir tapybos pamokų metu.


Kūrybos studijos “Artroom” mokymo tikslai:

  • Prasminga ir tikslinga dailės raiška
  • dailės reiškinių pažinimas bei gebėjimai meninę ir estetinę patirtį taikyti gyvenime
  • dailės reiškinių pažinimas bei gebėjimai meninę ir estetinę patirtį taikyti gyvenime

Teminis planas sudaromas pagal individualius poreikius ir pageidavimus.

Artroom Studija

Nepriklausomai nuo to, ar jūs turite piešimo ir tapybos įgūdžius, ar jų neturite – mes padėsime Jums tapti dailininku mėgėju ar profesionalu!

Užsiėmimai vyksta

Pirmadieniais – Šeštadieniais

Kontaktai

Adresas: Kauno g. 1A, 408 kab. Vilnius
Telefonas: +370 690 30 000
El. paštas: artroomstudija@gmail.com
www.artroomstudija.com